Skrundas muiža

Skrundas muiža

Skrundas Muiža atrodas Ventas krastā, Skrundas pilsētas teritorijā, pie Rīgas-Liepājas šosejas. Ēka celta 1849. gadā un ir raksturīgs vēlīnā klasicisma arhitektūras paraugs.

Skrundas muižas kungu māja (Skrundas muižas pils), nomainot 1819. gadā būvētu koka māju, celta 1849. gadā, tobrīdējā rentnieka Johana fon Lamsdorfa laikos, un ir raksturīgs 19. gs. vidus klasicisma kungu māju paraugs. Par šīs sērijas „ciltstēvu” uzskatāms Pēterburgas galma arhitekta Džakomo Kvarengi projektētais Elejas pils mets - to par pamatu ņēmis arhitekts Johans Berlics, ceļot gan Elejas muižu, gan Mežotnes pili - savukārt Skrundas muižas telpu sākotnējais plānojums ir tik līdzīgs Mežotnes pilij, ka tā tiek dēvēta par Mežotnes pils miniatūrkopiju.

Rekonstrukcijas projekta izstrāde tika uzsākta 2006. gadā, ar ēkas arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju un tehnisko ekspertīzi. Tās laikā tika noskaidrots, ka 1. un 2. stāva pārsegumu izliece pārsniedz pieļaujamo, un līdz ar to ēkas iekšējās konstrukcijas bija jāmaina. Savukārt  muižas pamatu stiprināšanā izmantotas betona injekciju tehnoloģijas.

Būvdarbi tika uzsākti 2009. gada vasarā; ēka nodota ekspluatācijā 2011. gada novembrī. Daļa  rekonstrukcijas darbiem nepieciešamo līdzekļu tika piesaistīti no ES līdzfinansējuma programmas tūrisma attīstībai.     

Latvijas Būvnieku asociācija, vērtējot 2011. gada labākās būves Latvijā, Skrundas Muižai nominācijā "Rekonstrukcija" piešķīra trešo vietu (pirmo vietu šajā nominācijā saņēma Rīgas Birža).

2012. gada novembrī, SIA "Anderson Baltic" līdzīpašnieki Arvis Šteinbergs un Ligita Šteinberga apbalvoti ar Skrundas novada domes goda rakstu "Par ieguldījumu Skrundas Muižas atjaunošanā, Skrundas vārda popularizēšanā, kultūras un sabiedrisko pasākumu organizēšanā un atbalstīšanā, vēsturnieka Artūra Heniņa grāmatas izdošanā".

Šodien Skrundas muiža piedāvā visiem sekojošas atpūtas iespējas:

  • Viesnīcā ar 12 labiekārtotiem numuriem. ar individuālu tematiku – „Ventas Sakta”, ”Kurzeme”, „Pavasaris” u.c.;
  • Muižā iekārtotas arī  banketu zāles un profesionāli aprīkotas konferenču telpas:
  • Viesnīca ir piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Esat laipni aicināti iepazīties ar detalizētāku informāciju mājas lapā: www.skrundasmuiza.lv.

Kontaktinformācija:
Skrundas Muiža
Pils iela 2, Skrunda, LV-3326, Latvija
Tālrunis: +371 63370000 +371 22113355
Fax: +371-63331307
E-pasts: office@skrundasmuiza.lv