Blankenfeldes muiža

Blankenfeldes muiža

Pašreizējā muižas apbūve veidojusies 18.gs. vidū. Kungu mājas priekšā ir slēgts pagalms, ko ietver vārtu māja, stallis/vāgūzis, mūra žogs no senākās muižas apbūves un trīs mazi paviljoni, kas celti 19.gs. Vārtu tornis celts 20.gs. sākumā. Vecās kungu mājas vietā 1743.gadā būvēta pašreizējā kungu māja atturīgās baroka formās. 19.gs. vidū tai uzbūvēta piebūve, pārbūvēts jumts. Ēkas plānojums saglabā anfilādes principus, autentisku virtuves spārna kārtojumu, nepārbūvētus velvētus pagrabus. Saglabājušās būvdetaļas un būvgaldniecības izstrādājumi. Muižas apbūvei piemīt Latvijā reti sastopama arhitektūras mazo formu bagātība – iebraucamie vārti, mazi paviljoni, rokoko stila dzelzs kaluma dārza vārtiņi, kas patlaban tiek glabāti Rundāles pilī.

Pie Blankenfeldes muižas jau 18.gs. bijis regulāras formas dārzs. Ainavu parks veidots 19.gs. vidū ar lauci, kuru ietver eksotiski stādījumi – Krievijas lapegle, Balzāma baltegle u.c., bet malās ir nelieli dīķīši. Parks veidots angļu klasicisma stilā. Parkā ir iekārtota Mīlestības aleja, Krogus ceļš un Annas aleja. Ievērojamākais koks ir vairāk nekā 370 gadus vecais osis 4 m apkārtmērā, zem kura saknēm, kā stāsta leģenda, aprakts muižas zelts. Pie oša muižas barons esot dzēris savu rīta kafiju.

Vēsturiski Blankenfeldes muiža bija plaši pazīstama ar plūškoka izmantošanu pārtikā. Tika ražots un pārdots plūškoka vīns, sula. Šobrīd muižā tiek turpināta plūškoka izmantošanas tradīcija un tiek izstrādātas plūškoka vīna receptes, kā arī notiek dažādu sulu, konservējumu ražošana no muižas dārzā gūtās ražas. Blankenfeldes muiža ieguvusi mājražotāja atļauj.

Blankenfeldes muiža apmeklētājiem piedāvā sekojošas izklaides iespējas:

  • Muižas kompleksa apskate;
  • Zvanu muzeja apskate;|
  • Atpūta Blankenfeldes muižas viesnīcā;
  • Iespēja iegādāties Blankenfeldes muižas sulas un sīrupus.

Esat laipni aicināti iepazīties ar detalizētāku informāciju mājas lapā www.blankenfeldesmuiza.lv.

Kontaktinformācija

Blankenfeldes muiža
Vilces pagasts, Jelgavas novads
LV-3026, Latvija
Tālrunis:  +371 27810348
E-pasts: info@blankenfeldesmuiza.lv un bmuiza@inbox.lv

         

 .